Zasady wymiany nasion – 2021

Homepage Fora Klub Pożądanego Nasionka 2021 Zasady wymiany nasion – 2021

 • Posted In: Klub Pożądanego Nasionka 2021


 • Opiekun forum
  #41943

  Witajcie!

  Zapraszamy po raz kolejny do wymiany nasion w naszym Klubie Pożądanego Nasionka. Tak jak w zeszłym roku – bawimy się do końca Świąt, czyli 26 grudnia.
  Tak jak w poprzednich latach jestem opiekunem akcji, wymiana odbywa się za pośrednictwem FORUM, a nasiona na koniec wysyłacie do mnie (Ankha na Forum). Kiedy już wszystkie przesyłki do mnie dotrą przepakuję je i wyślę paczuszki do każdego uczestnika.

  ZASADY WYMIANY:

  • Wymiana jest darmowa.

  • Wymieniamy tylko nasionka – nie sadzonki, nie cebulki.

  • Komunikujemy się za pomocą FORUM NaOgrodowej.pl w wątku pod tytułem Klub Pożądanego Nasionka 2021.

  • Osoby, które przygotowały swoje nasiona do wymiany, zakładają swój własny temat w wątku Klub Pożądanego Nasionka 2021 (tematem powinien być Wasz nick / imię) i wpisują na nim listę nasion, które mogą zaoferować i ile paczuszek każdej odmiany mają. O malejącej ilości nasion warto informować na bieżąco uczestników wymiany na swoim wątku.

  • Aby zamówić i otrzymać nasiona musicie „odwiedzić” wątki pozostałych uczestników na FORUM i zapisać tam swoją chęć ich przygarnięcia. UWAGA! Liczba zestawów jest zawsze określona i ograniczona, także przed zapisaniem się warto przeliczyć ile osób już się zgłosiło po interesujące nas nasionka – kto pierwszy, ten lepszy! W przypadku niejasności zawsze można zajrzeć do forum z lat poprzednich.

  • Na koniec akcji osoby oferujące nasionka pakują je do jednej koperty (wraz ze swoją kopertą zwrotną odpowiedniej wielkości z adresem i znaczkiem) i wysyłają na mój adres pocztowy – proszę w tej sprawie pisać maila na ankh@vp.pl

  • Ja jestem odpowiedzialna za przepakowanie i rozsyłanie nasionek dalej – jestem centralą wymiany 😉

  • Po wyczerpaniu się zapasów nasion, każdy uczestnik wymiany robi listę osób, do których ma wysłać nasiona i przekazuje ją mi wraz z nasionkami (chociaż ja na bieżąco kontroluję cały temat, więc też trzymam rękę na pulsie).

  UWAGA 1! Bardzo proszę, aby koperta zwrotna była odpowiednio duża na nasionka, które zamówicie. W poprzednich latach zdarzało się, że niektórym musiałam bardzo mocno upychać nasionka, koperta robiła się nieforemna (za gruba) i dopłacałam do przesyłek. Nie zbankrutowałam i nie był to problem, ale weźcie to proszę pod uwagę.

  UWAGA 2! Ze względu na warunki atmosferyczne nasionka najlepiej pakować w koperty „bąbelkowe”. Nawet jeśli koperty zawilgotnieją lub będzie zimno, to nasionka dotrą do każdego w niezłej formie.

  W razie jakichkolwiek wątpliwości można się ze mną kontaktować mailowo – ankh@vp.pl

  ANIA

  Zapraszamy!

  P.S. Jeszcze mały dopisek w kwestii RODO – nie gromadzę Waszych adresów i danych osobowych. Koperty przesłane do mnie, gdzie widniejecie jako nadawcy, co roku wrzucam do niszczarki. Posiadam tylko listę mailingową z poprzednich lat, żeby móc Was powiadomić o nowej wymiance 😉


  Uczestnik
  #41999

  Cześć Aniu,
  super, że wymiana w tym roku też się odbędzie. Odnośnie powiadomień, mam pytanie, nie dostałam żadnego powiadomienia dot. wymiany nasion, natomiast otrzymuję jakies informację z forum w języku rosyjskim.
  Dziwne, mogłabyś mi pomoć. Może mam coś źle ustawione w profilu. Pozdrawiam, Monika


  Uczestnik
  #42005

  Witam serdecznie! Bardzo proszę o informację, do kiedy trwa akcja i kiedy należy wysłać do Ciebie zaoferowane nasionka. Dziękuję!


  Uczestnik
  #42012

  Wymieniamy się do końca Świąt, czyli 26 grudnia, potem wysyłamy nasiona.


  Opiekun forum
  #42101

  Monika974,
  niestety mamy bardzo dużo „włamań” i spamu na forum. A na czas wymiany muszę zdejmować częściowo blokady, żeby nowe osoby nie miały problemu z dołączeniem. Nie chcemy też zmieniać forum na nowe, bo byłby to problem dla starych użytkowników. Postaram się dzisiaj popatrzeć, czy jest coś w ustawieniach, co mogłoby zapobiec temu spamowi chociaż trochę.


  Uczestnik
  #42108

  Miałam to samo co Monika974


  Uczestnik
  #42258

  W jaki sposób dostanę potwierdzenie/zaprzeczenie czy dostanę nasionka na które się zapisałam?


  Uczestnik
  #42264

  Po ile mniej więcej nasionek pakujemy w 1 porcji? Mam głównie nasionka kwiatów: cynie, onętki, aksamitki, ale także dynię hokkaido i szczypior czosnkowy. Jak je poporcjować?


  Uczestnik
  #42266

  Molly, to zależy tylko od Ciebie. Sama decydujesz. Ja osobiście, większych nasion daję mniej, np. 5-7 sztuk, mniejszych więcej – czasami ciężko policzyć. Jest zapis w regulaminie, że sama decydujesz.

  AnnaAnna, sama zliczasz ile nasion jeszcze jest dostępnych u danej osoby. Jak są dostępne to je dostaniesz.

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 rok, 10 miesięcy temu przez  Monika974.

  Uczestnik
  #42507

  Na jaki adres można wysłać nasiona, które zaoferowałam? Chciałabym jak najszybciej już to zrobić 🙂


  Uczestnik
  #42538

  Anita, skontaktuj się mailowo z Anią – ankh@vp.pl


  Opiekun forum
  #42614

  Monika974 – bardzo Ci dziękuję za odpowiadanie na wszystkie pytania. Ja miałam tak zabiegany czas, że nie mogłam sama na bieżąco tego robić. Stokrotne DZIĘKI! 🙂

Oglądasz 12 wpisów - 1 z 12 (wszystkich: 12)

Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.