LOLA

• Posted In: Klub Pożądanego Nasionka 2013

• Członek
    Vertue napisał (a)
    Lola napisał (a)

Klemensie, krwawnika u mnie w bród, pięknie się rozrasta, a w tym roku (trzeci rok od wysiewu) kwitł tak obficie, że będę musiała trochę kępy poprzerywać – jedno słońce miałam na rabacie. Ładnie komponuje się z trawami. Odkładam dla CIebie krwawnik, a jeśli będziesz chciał coś jeszcze, to sygnalizuj. Ja dziś właśnie przesadzałam na stałe miejsce głowaczki, które wyhodowałam z nasion otrzymanych od Ciebie w pierwszej edycji Klubu :-). Utrzymały się cztery sztuki, ale bardzo ładne sadzonki. Mam nadzieję, że przetrwają zimę. Pozdrawiam

Ciszę się, że wyrosły i mają się dobrze, one duże rosną, do dwóch metrów, więc cztery to spora kępa. Pewnie nie kwitły jeszcze w pierwszym roku?

O nie, nie kwitły, późną wiosną wysiane (wernonia zresztą też, ale się nie utrzymała), latem przesadziłam do gruntu na zagonek rozsadowy i wtedy były to takie rachityczne sadzonki. Zmężniały, szczególnie jeden okaz jest już ładną kępką z listkami o charakterystycznym wykroju. Mają za sąsiadki ostróżki i malwy, ale w przyszłym sezonie, gdy zobaczę okazy w pełnej krasie i kwitnieniu, zdecyduję czy nie zmienić im towarzystwa. Podobno głowaczki są bardzo miododajne i liczę na nie w tym względzie. W prezencie urodzinowym otrzymałam krzew guzikowca, też podobno wabi owady, a do tego ładnie się rozrasta. Może w przyszłym roku uda mi się pozyskać jego nasiona, wtedy wystawię do wymiany. Teraz idę do Ciebie, bo właśnie ogarnęłam łacińskie zawiłości i wiem już, na co mam chrapkę 🙂

Członek

Lola proszę wyślij swój adres do wysyłki na andziak80@interia.pl

Członek

andziak, ze spokojem, oczywiście wyślę namiary 🙂 Mamy dopiero drugi dzień wymiany. Pozdrawiam

Członek

Lola, poproszę Krwawnik, złocienie co od dekady w Twoim ogrodzie, kocimiętkę, mizunę i jeśli jeszcze jest rzodkiew „murzynek”. Pozdrawiam serdecznie!

Ewa

Członek

rudaewa, z Twojego zamówienia jedynie Murzynki mi już brak. Reszta zaklepana. Pozdrawiam, wracam właśnie od Ciebie 🙂

Uczestnik

Witaj Lola 🙂 Zaklepać bym chciała złocienie 🙂 Dziękuję z góry!

Uczestnik

Lolu- znalazłabyś dla mnie jeszcze ociupinkę mizuny i złocienie???

Członek

bZuziu złocieni mam mnóstwo. Generalnie to muszę zweryfikować, co to za kwiat, chyba opublikuję zdjęcia i wspólnie dojdziemy, co to za cuda. Bubiso, oczywiście złocienie, a mizunę  wyydzielę Ci najwyżej ze swojej porcji, bo mało miałam do pozbierania, a fajnie sobie radziła na grządkach, przy ziołach, no i smakowała. Więc zabukowane!

Członek

witaj!

bardzo mnie interesuje wilec purpurowy i lak ogrodow, jeśli jeszcze są.

przy Twojej kolekcji pewnie trudno Ci będzie coś znaleźć u mnie, ale zapraszam, a nuż! 😉

Członek

OgrodniczaObsesjo, wpisałam dla Ciebie wilec i laki (jeszcze kwitną i pachną pomimo prawie połowy października). Pozdrawiam i  idę podgladać co tam masz fajnego 🙂

Uczestnik

Czy ja tez bym mogla taki krwawnik ? Niestety w porównaniu do Was to ja sie schować mogę ale next time też dobroci przygotuję.

Członek

anito, wpisuję dla Ciebie porcję krwawnika. Pozdrawiam 🙂

Uczestnik

super dziekuje bardzo, teraz mam wyslac koperte ze znaczkiem. Czy moge prosic o maila z adresem ?

Członek

Lola. Napisz na mój adres meilowy swój adres, żebym mogła Ci wysłać znaczki (chyba, że chcesz w zamian aksamitkę rozpierzchłą). Zamówione mam papryczki i gerbere.

Czekam na informację

madziabs@poczta.onet.pl

Członek

Dziewczyny i Chłopaki, do wszystkich napiszę, spokojna głowa.

A teraz AKTUALIZACJA:

NOWOŚCI w kramiku Loli

Szałwia omszona (Salvia superba) – kwiaty ciemnoniebieskie – 3 porcje

dynia triamble – 4 porcje, ale z adnotacją, że dyńka rosła w torzystwie innych odmian i następne pokolenie niekoniecznie wiemy co przyniesie. Dyńka ta to pokłosie ubiegłorocznej wymiany nasionkowej 🙂

Poza tym pozostały jeszcze:

rumian żółty, krwawnik, złocień/margerytka,języczka, kocimiętka, lak (mało), cherry chili (pyszna, plenna, nadaje się do uprawy w gruncie; kolejne pokolenie z ubiegłorocznej wymiany), krwawnica i przetacznik suszą się i czekam ile nasion wysypią, kosmos, aksamitka, nasturcja, nagietek, wilec (dozbierałam 2 porcje), mała pomarańczowa gerberka, ogórecznik, a w zatrwian wrębny się wgapiam i myślę, jak go ugryźć, żeby dał nasiona 🙂

Oglądasz 15 wpisów - 16 z 30 (wszystkich: 63)

Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.