LOLA

• Posted In: Klub Pożądanego Nasionka 2013

• Członek

BYLINY I DWULETNIE

1. krwawnik wiązówkowaty(Achillea filipendulina) – kolorżółty – 10 porcji, a nawet więcej

2. nie znam nazwy, roślina jest u mnie od ponad dekady, prawdopodobnie któryś z wczesnych złocieni, typowa  prześliczna „margaretka” o środkużółtym i białych płatkach, wysokość podczas kwitnienia ok 50-100 cm, liście ciemnozielone, błyszczące, tworzy ładne kępy,łatwo się rozrasta, mało wymagająca, kwitnie VI-VIII/IX – 10 porcji, a nawet więcej

3. języczka pomarańczowa (Ligularia dentata) – kolor jak w nazwie –5 porcji

4. rumian (Anthemis tinctoria) – kolor żółty – 10 porcji, a nawet więcej

5. bodziszek(Geranium), niestety nie znam odmiany – kolor ciemny róż – 1 porcja

6. kocimiętka (Nepeta mussinii) – kolor fiolet –  5 porcji

7. Lak ogrodowy (Cheiranthus cheiri) –kolor odcienie pomarańczu – 3 porcje, może jeszcze się kolejne zawiążą, wtedy dodatkowo 1,2 porcje

Prawdopodobnie będzie jeszcze, ale nie wiem co wyniknie z suszenia: Przetacznik długolistny (Veronica longifolia)– ciemnoniebieski – jeśli, to 3 porcje; Krwawnica pospolita (Lythrum salicaria)– ciemny róż – jeśli, to 3 porcje

JEDNOROCZNE

1.kosmos (Cosmos bipinnatus) –  mix kolorów czyli od białego przez blady róż aż do ciemnego – 10 porcji

2.wilec purpurowy (Ipomoea purpurea) – fiolet – 2 porcje

3. aksamitka (Tagetes)– kolor odcienie pomarańczu – 10 porcji

4. Nasturcja (Tropaeolum hybridum) – odcienie pomarańczu – 3 porcje

5. Nagietek lekarski(Calendula officinalis)– odcienieżółtego i pomarańczu – 10 porcji

Prawdopodobnie będzie jeszcze zatrwian wrębny (Limonium sinuatum), ale dopiero zbieram nasiona – mix kolorów żółty/niebieski/ciemny róż – jeśli, to 2-3 porcje

WARZYWA I ZIOŁA

papryczka ostra cherry chili – 3 porcje

Członek

Połasiłbym się na porcję nasion krwawnika wiązówkowatego, zapraszam do mnie 🙂

Członek

Klemensie, krwawnika u mnie w bród, pięknie się rozrasta, a w tym roku (trzeci rok od wysiewu) kwitł tak obficie, że będę musiała trochę kępy poprzerywać – jedno słońce miałam na rabacie. Ładnie komponuje się z trawami. Odkładam dla CIebie krwawnik, a jeśli będziesz chciał coś jeszcze, to sygnalizuj. Ja dziś właśnie przesadzałam na stałe miejsce głowaczki, które wyhodowałam z nasion otrzymanych od Ciebie w pierwszej edycji Klubu :-). Utrzymały się cztery sztuki, ale bardzo ładne sadzonki. Mam nadzieję, że przetrwają zimę. Pozdrawiam

Członek

Byłabym chętna na bodziszka, języczkę i margarytkę 🙂  Dziękuję 🙂

Członek
    Lola napisał (a)

Klemensie, krwawnika u mnie w bród, pięknie się rozrasta, a w tym roku (trzeci rok od wysiewu) kwitł tak obficie, że będę musiała trochę kępy poprzerywać – jedno słońce miałam na rabacie. Ładnie komponuje się z trawami. Odkładam dla CIebie krwawnik, a jeśli będziesz chciał coś jeszcze, to sygnalizuj. Ja dziś właśnie przesadzałam na stałe miejsce głowaczki, które wyhodowałam z nasion otrzymanych od Ciebie w pierwszej edycji Klubu :-). Utrzymały się cztery sztuki, ale bardzo ładne sadzonki. Mam nadzieję, że przetrwają zimę. Pozdrawiam

Ciszę się, że wyrosły i mają się dobrze, one duże rosną, do dwóch metrów, więc cztery to spora kępa. Pewnie nie kwitły jeszcze w pierwszym roku?

Członek

Lola poproszę o lak ogrodowy, języczke pomarańczową, krwawnicę pospolitą. Zapraszam do siebie:)

Członek

Lola poproszę wilec purpurowy.

Pozdrawiam i zapraszam do mnie 🙂

Członek

Witam! Czy są szanse na papryczkę!. Ja mam tylko aksamitkę rozpierzchłą, ponieważ dopiero zaczęłam przygodę z działką. Czekam na info – madziabs@poczta.onet.pl

Członek

Nadrabiam, odpowiadam i porządkuję stan mej centrali nasiennej: Klemens- krwawnik, Klajka – języczka, bodziszek i margarytka alias złocień, Ondrasza – lak, języczka i krwawnica (jeśli wysypie nasionka), andziak – wilec, Madzia – papryczka czereśniowa.

WYSYŁKA NASION: część mam już suchą, ale część w trakcie lub dopiero po zbiorze, więc daję im czas do końca listopada (można w tym czasie jeszcze coś domówić, być może oferta się troszke powiększy – sytuacja jest rozwojowa) i wtedy będę przesyłała. Forma przesyłki – list zwykły ekonomiczny.

DODAJĘ NOWE NASIONA:

mała gerbera – kolor pomarańczowy – 2 porcje

mizuna – 1 porcja

ogórecznik (następne pokolenie z nasion od maszki 🙂 – 3 małe porcje

rzodkiew typ „murzynka” (nero tondo d’inverno) – 1 porcja

języczka – dodatkowe 2 porcje

Członek

Może być papryczka czereśniowa i jeszcze jak mogę prosić tą małą gerberę. Proszę o adres do prześlę znaczek. 

Członek

Bardzo proszę jeszcze o nasionka ogórecznika.

Członek

Lolu a jednak skusze się na ogórecznika i rzodkiew typu ‚murzynek’ jeśli można Wyluzowany

Członek

Madzia – gerbera, andziak – ogórecznik, Kasia B – ogórecznik do pary z ostrą Murzynką. Zarezerwowane, dziewczyny!

Uczestnik

Witaj,

poproszę o przetacznik, kosmos, lak, kocimiętkę

Pozdrawiam:)

marbr@o2.pl

Członek
    MariaB napisał (a)

Witaj,

poproszę o przetacznik, kosmos, lak, kocimiętkę

Pozdrawiam:)

marbr@o2.pl

Już zapisuję, już rezerwuję 🙂

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 63)

Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.