Krótko o kąciku

Homepage Fora Zielony Kącik Badawczy 2017 Krótko o kąciku

 • Posted In: Zielony Kącik Badawczy 2017


 • Uczestnik
  #9721

  Wraz z nadchodzącą wiosną zapraszamy osoby zainteresowane ogrodniczymi eksperymentami do wspólnych doświadczeń w ramach

  Zielonego Kącika Badawczego. 

  Zatem, jeśli jesteś eksperymentującym ogrodnikiem i lubisz dzielić się swoimi doświadczeniami , to mamy dla Ciebie ciekawą propozycję związaną z uprawą warzyw i kwiatów. Spośród bogatej oferty nasion wybraliśmy kilka obiecujących, jeszcze mało znanych odmian, które chcielibyśmy wspólnie przetestować. Czy sprawdzają się w uprawie, czy obficie plonują, jakie mają wymagania – na te pytania najlepiej odpowiedzieć sadząc je we własnym ogrodzie.


  Jeśli chcesz zostać członkiem naszego zielonego zespołu badawczego i otrzymać za darmo zestaw nasion do testowania musisz:

  1. wybrać najciekawszy dla Ciebie zestaw i zadeklarować swój udział w eksperymencie we właściwym wątku na naszym Forum,

  2. wysiać nasiona w swoim ogrodzie

  3. podzielić się na Forum swoimi doświadczeniami zdobywanymi w trakcie uprawy – koniecznie  publikuj zdjęcia z kolejnych etapów uprawy. 


  Twoje spostrzeżenia z pewnością zainteresują wielu ogrodników amatorów – bo przecież trudno sprawdzić wszystko samodzielnie!

  Uwaga – każdy badacz może zapisać się na jeden zestaw nasion.

  Zestawy nasion do zbadania znajdują się w kolejnych wątkach. Każdy zestaw wyślemy do trzech zainteresowanych badaczy (co łącznie da nam 9 badaczy). Osoby chętne prosimy o wpisywanie się na naszym Forum pod wybranym zestawem. O przyznaniu zestawu decyduje kolejność zgłoszeń.


  Uczestnik
  #14011

  Kochane ogrodniczki,

  Będzie trochę opóźnienia w wysyłce nasion – czekam jeszcze na nasionka wysłane do mnie od Kasi – będę je rozsyłać do was- zdaje się, że poczta zupełnie się nie przejmuje, że już trzeba zaczynać siewy. Miejmy nadzieję, że przesyłka dotrze do mnie lada moment. Trzymajcie kciuki!


  Członek
  #14012

  Ech ta poczta, co oni sobie myślą. Nas tu już rączki świeżbią i ciągle do skrzyki zaglądam czy nasionka już są Uśmiech


  Członek
  #14013

  Poczta u nas zawsze działała super, teraz brak listonoszy to i brak przesyłek na czas- istna masakra. U mnie szklarnia balkonowa gotowa na sezon, rzodkiewki synek posiał do skrzyenczek i rosną sobie na parapecie. Kilka rzeczy już posiałam czekamy w takim razie aż się poczta ogarnie 🙂


  Uczestnik
  #14014

  Hurra! Udało się. Nasiona w komplecikach już wczoraj spakowane trafiły na pocztę. Mam nadzieję, że teraz już poczta da radę szybko do Was dotrzeć.

   

  Dla ogrodniczek z zestwu nr 3 mam, sama nie wiem, złą czy dobrą wiadomość. Musztardowca niestety brak (to chyba zła wiadomość). Ale w zamian mamy cykorię Cicoria Catalogna Puntarelle di Galantina – to chyba dobra wiadomość. Mam nadzieję, że dobrze będzie rosła w waszych ogrodach – zdjęcie w wątku zestawu nr 3.

  Życzę udanych eksperymentów z roślinami i jak zwykle z niecierpliwością czekamy na informacje o uprawie, najlepiej na bieżąco. Zdjęcia bardzo mile widziane. Pozdrowienia!

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)

Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.