Krótko o kąciku

Homepage Fora Zielony Kącik Badawczy 2017 Krótko o kąciku

• Posted In: Zielony Kącik Badawczy 2017

• Uczestnik

Wraz z nadchodzącą wiosną zapraszamy osoby zainteresowane ogrodniczymi eksperymentami do wspólnych doświadczeń w ramach

Zielonego Kącika Badawczego. 

Zatem, jeśli jesteś eksperymentującym ogrodnikiem i lubisz dzielić się swoimi doświadczeniami , to mamy dla Ciebie ciekawą propozycję związaną z uprawą warzyw i kwiatów. Spośród bogatej oferty nasion wybraliśmy kilka obiecujących, jeszcze mało znanych odmian, które chcielibyśmy wspólnie przetestować. Czy sprawdzają się w uprawie, czy obficie plonują, jakie mają wymagania – na te pytania najlepiej odpowiedzieć sadząc je we własnym ogrodzie.

Jeśli chcesz zostać członkiem naszego zielonego zespołu badawczego i otrzymać za darmo zestaw nasion do testowania musisz:

1. wybrać najciekawszy dla Ciebie zestaw i zadeklarować swój udział w eksperymencie we właściwym wątku na naszym Forum,

2. wysiać nasiona w swoim ogrodzie

3. podzielić się na Forum swoimi doświadczeniami zdobywanymi w trakcie uprawy – koniecznie  publikuj zdjęcia z kolejnych etapów uprawy. 

Twoje spostrzeżenia z pewnością zainteresują wielu ogrodników amatorów – bo przecież trudno sprawdzić wszystko samodzielnie!

Uwaga – każdy badacz może zapisać się na jeden zestaw nasion.

Zestawy nasion do zbadania znajdują się w kolejnych wątkach. Każdy zestaw wyślemy do trzech zainteresowanych badaczy (co łącznie da nam 9 badaczy). Osoby chętne prosimy o wpisywanie się na naszym Forum pod wybranym zestawem. O przyznaniu zestawu decyduje kolejność zgłoszeń.

Uczestnik

Kochane ogrodniczki,

Będzie trochę opóźnienia w wysyłce nasion – czekam jeszcze na nasionka wysłane do mnie od Kasi – będę je rozsyłać do was- zdaje się, że poczta zupełnie się nie przejmuje, że już trzeba zaczynać siewy. Miejmy nadzieję, że przesyłka dotrze do mnie lada moment. Trzymajcie kciuki!

Członek

Ech ta poczta, co oni sobie myślą. Nas tu już rączki świeżbią i ciągle do skrzyki zaglądam czy nasionka już są Uśmiech

Członek

Poczta u nas zawsze działała super, teraz brak listonoszy to i brak przesyłek na czas- istna masakra. U mnie szklarnia balkonowa gotowa na sezon, rzodkiewki synek posiał do skrzyenczek i rosną sobie na parapecie. Kilka rzeczy już posiałam czekamy w takim razie aż się poczta ogarnie 🙂

Uczestnik

Hurra! Udało się. Nasiona w komplecikach już wczoraj spakowane trafiły na pocztę. Mam nadzieję, że teraz już poczta da radę szybko do Was dotrzeć.

Dla ogrodniczek z zestwu nr 3 mam, sama nie wiem, złą czy dobrą wiadomość. Musztardowca niestety brak (to chyba zła wiadomość). Ale w zamian mamy cykorię Cicoria Catalogna Puntarelle di Galantina – to chyba dobra wiadomość. Mam nadzieję, że dobrze będzie rosła w waszych ogrodach – zdjęcie w wątku zestawu nr 3.

Życzę udanych eksperymentów z roślinami i jak zwykle z niecierpliwością czekamy na informacje o uprawie, najlepiej na bieżąco. Zdjęcia bardzo mile widziane. Pozdrowienia!

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)

Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.