EKO-ROZSADNIK – Wymiana sadzonek 23 kwietnia 2016

Homepage Fora EKO-ROZSADNIK EKO-ROZSADNIK – Wymiana sadzonek 23 kwietnia 2016

 • Posted In: EKO-ROZSADNIK


 • Członek
  #9693

  Zapraszamy serdecznie wszystkich warszawskich ogrodników na wiosenną wymianę sadzonek ogrodowych, balkonowych, domowych. W sobotę 23 kwietnia spotykamy się w Wawerskim Centrum Kultury i przynosimy rośliny, których mamy za dużó, a które na pewno przydadzą się innym ogrodnikom. Program spotkania obejmuje też sporo innych atrakcji: 

   

  Godz. 13.00-13.40 Spotkanie z Mają Popielarską, która opowie o swoich ulubionych ogrodach.

  Godz. 14.00 – 14.30 Ewa Gryguc: Ogród bez ogrodu, czyli jak stworzyć i pielęgnować zielony zakątek na balkonie

  Godz. 15.00 – 15.30 Ewa Biernacka: Ziołowy smak życia

  Godz. 16.00 – 16.30 Magda Sobolewska: Bioróżnorodność  w ogrodzie przydomowym

   

  Podczas całego spotkania:

  WYSTAWA FOTOGRAFII Magdaleny Wasiczek

  EKO-ZABAWY dla dzieci organizowane przez Marzenę Dzierzbę

  KIERMASZ RĘKODZIEŁA – do nabycia wyroby lokalnych twórców

  ZDROWE PRZEKĄSKI z domowego ogródka


  Członek
  #13406

  WYMIEŃMY SIĘ NA WIOSNĘ!!!


  Z mocniejszymi promieniami Słońca nabierają rumieńców stare pomysły. Kupujemy kwiatki na stół, ozdabiamy ogródek. Sprzątamy w domu, chwytamy za grabie i usuwamy śmieci. Bierzemy łopatę i zaczynamy porządki w obejściu.
  Pamiętajmy, że to, co może się wydawać niepotrzebne i nie pasuje do naszej koncepcji, może się przydać innym.

  EKO ROZSADNIK w Wawrze /WCK, Żegańska 1a/, będzie 23 kwietnia 2016 miejscem spotkania pasjonatów ogrodnictwa. Przewidziane są wykłady na temat prowadzenia ogrodu, porady eksperta, udział Mai Popielarskiej, która opowie o swoich fascynacjach oraz sąsiedzka wymiana sadzonek.

  Nigdy nie wiemy co się przyda sąsiadowi czy sąsiadowi sąsiada. Można pytać albo „w ciemno” odłożyć roślinki, których mamy dosyć. Tu znajdą nowych właścicieli. Ktoś popatrzy na nie z zachwytem, a my będziemy mogli dostać coś, co nam się spodoba.

   

  Rośliny, które rozmnażają się przez rozłogi są bardzo ekspansywne, więc trzeba je planowo usuwać. Mają tendencje do szybkiego „zawłaszczania” terenu. Są jednak przydatne w zadarnianiu wygrodzonego terenu. Będą nimi zainteresowane osoby, które zakładają nowe ogrody lub zdecydowały się na nowe aranżacje. Są to np. barwinek /Vinca minor/, konwalia /Convalaria maialis/, bluszcz /Hedera helix/, dabrówka /Ajuga repens/, pachysandra /Pachysandra terminalis./ itp.

   

  Przynieście więc swoje roślinki! Przydadzą się nawet te najbardziej pospolite. Mogą pomóc komuś wypełnić przestrzeń w ogrodzie. Nie zastanawiajcie się czy są dość dobre i ładne. Po prostu przynieście je dla innych! Rozsady warzyw i kwiatów też są mile widziane.

   

  Ja zamierzam przynieść sadzonki bzu lilaka, którymi zarosła moja działka. Zaręczam, że kwitną i pachną obłędnie i nie przemarzają, mimo że są „nieszlachetne” /Syringa vulgaris/. Marzyłabym, żeby komuś przyszło do głowy przynieść zwykły bez /Sambucus sp./, który zaplanowałam przy furtce, choć to takie pospolite marzenie… Są też inne pospolite krzewy, które się łatwo rozmnażają z odkładów jak liguster /Ligustrum vulgaris/, dereń /Cornus mas, C. sp./, pięciornik /Potentilla sp./, tamaryszek /Tamarix sp./, wierzba /Salix sp./, itp.

   

  WYMIEŃMY SIĘ WIĘC ROŚLINKAMI I DOBRĄ ENERGIĄ NA WIOSNĘ!!!

   

  Zapraszamy w sobotę, 23 kwietnia 2016 od godziny 13 do Wawerskiego Centrum Kultury.

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)

Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.