Odpowiedz na: Pies w ogrodzie.

Homepage Fora Pies w ogrodzie. Odpowiedz na: Pies w ogrodzie.

#10774

Bardzo dobrze rozumiem Pani problem, bo sama mam podobny. Mój pies ( ‘Flat’ ) wszędzie kopie doły na potęgę i oczywiście wszystko taranuje biegając 100km na godzinę. Nie obgryza roślin – to dla mnie nowość, ale psy mają różne dziwne pomysły 😉 Z doświadczenia wiem, że psa raczej nie da się zmienić, a więc trzeba pomyśleć o przystosowaniu ogrodu do tych ‘bojowych’ warunków. Nie wiem jak duża jest ta obsadzona część ogrodu i jaki ma kształat, ale trzeba w jakiś sposb utrudnić psu dostanie się do roślin – albo płot , albo budowa rabaty wzniesionej. Moje labradory nigdy nie były z zamiłowania skoczkami, więc chyba taki nawet 60cm płotek zrobiony z gałęzi wierzby może go powstrzymać – coś podobnego do tego ze zdjęcia , tylko może trochę niższy i solidniejszy, żeby pies nie mógł wejść pomiędzy gałązkami na rabtę. Jest to niedrogie i łatwe w wykonaniu, a jeśli ‘zadziała’ to może w przyszłości zdecydujecie się na coś innego. Taki płotek jest naturalny i nie ‘zabiera’ uroku rabacie. Będę myślała nad tym – mój pies mi pewnie podpowie kilka pomysłów! Pozdrawiam K

test

You might also like More from author