Ekologiczne materiały angielskiej projektantki

0

Niecały miesiąc temu światło dnia ujrzała nowa, już 10ta kolekcja materiałów angielskiej projektantki Vanessy Arbuthnott „The Swedish Collection”. Jej inspiracją był design lat 50-tych XX wieku, któremu dodała delikatnych akcentów skandynawskich. Naturalne wzory ptaków, drzew oraz kwiatów połączone są z pastelowymi kolorami oraz typowo szwedzkimi paskami. Każdy design został naszkicowany ręką Vanessy, a następnie przestęplowany na 100% ekologiczny len tkany w Szkocji z belgijskich nici.

 

 

Fot. vanessaarbuthnott.co.uk

 

Materiały świetnie nadają się do wyrobu zasłon, obić tapicerki, ścian oraz do dekoracji wnętrz. Dostępne są w sklepie internetowym Vanessy Arbuthnott.

Dzisiaj typowo angielskie wzory i unikalny styl Vanessy Arbuthnott znane są już wszystkim miłośnikom wnętrz typu Country. Trudno sobie wyobrazić, że Vanessa rozpoczęła swój biznes na własnym stole kuchennym niecałe 10 lat temu! Przez kilka pierwszych miesięcy pracowała tylko po tym, jak ułożyła czwórkę swoich dzieci spać (8/10/12/14 lat) lub zanim jeszcze rano podniosły się z łóżek. Rozgłos oraz zainteresowanie jej materiałami szczęśliwie przyniosły artykuły opublikowane w czasopiśmie Country Living oraz popularnej brytyjskiej gazecie Saturday Telegraph.

Wszystkie zaprojektowane przez Vanessę wzory stemplowane są tylko na ekologicznych materiałach, co jest świadomym wyborem projektantki. Uprawa nieekologicznej bawełny jest jedną z najbrudniejszych upraw na świecie – na plantacjach używa się ogromnych ilości środków chemicznych, owado- oraz chwastobójczych. Chemia wpływa wyniszczająco na środowisko naturalne, a także poważnie pogarsza zdrowie pracowników zatrudnionych na plantacjach bawełny. W Projektantka ekologicznie prowadzi również biuro i studio.

 

 

 

You might also like More from author

Leave A Reply