Ogród Botaniczny w Czeskiej Pradze

0

Ogród Botaniczny w Troi to świetne miejsce na odpoczynek od upału i tłoku panującego w zabytkowej części czeskiej Pragi w letnie miesiące. Malowniczo położony na wzgórzu z widokiem na Wełtawę i praską starówkę przyciąga gości wieloma atrakcjami.

Na terenie ponad 40 ha znajduje się m.in. imponująca rabata z roślinami jednorocznymi, gdzie poszczególne gatunki i odmiany posadzono  w ciekawych kompozycjach kolorystycznych. Tutaj można znaleźć pomysły na obsadzenie własnych ogrodowych rabat przez kilka kolejnych sezonów. W bezpośrednim sąsiedztwie rabaty znajduje się rozległa część rekreacyjna ogrodu, gdzie z przyjaciółmi lub rodziną można przysiąść na ławeczkach lub bezpośrednio na trawniku, ciesząc się dobrą pogodą i zielonym otoczeniem.

Sporo miejca poświęcono również na ogród w stylu japońskim, gdzie dominuje zieleń, a wśrod azalii, różaneczników i zręcznie kształtowanych drzewek i krzewów wiją się cieniste ścieżki, wykonane z naturalnego kamienia albo żwiru.

W ogrodzie w Troi można również zobaczyć prawdziwą winnicę z zabytkową kaplicą pod wezwaniem św. Klary, a spośród kolekcji roślin zgromadzonych w ogrodzie uwagę zwaraca kolekcja śródziemnomorska z pachnącymi kępami lawendy oraz skalniaki i alpinaria, a także spory ogród ziołowy. W lipcu nie można pominąć rabaty z liliowcami, które urzekają bogactwem kolorów i ogromną liczbą kwiatów.

Miłośników roślin egzotycznych zaprasza nowoczesna palmiarnia „Fata Morgana” zbudowana kilka lat temu. W tym rozległym obiekcie poznajemy roślinność z obszarów tropikalnych i subtropikalnych, m.in. z Madagaskaru, Afryki Południowej, Ameryki Południowej, Australii i Oceanii.

Ogród w Troi otwarty jest przez cały rok, w sezonie wiosenno-letnim organizowane są dodatkowo kulturalno-rozrywkowe atrakcje, które przyciągają do tego miejsca rzesze zwiedzających.

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

You might also like More from author

Leave A Reply