Zasady wymiany nasion – 2020

Homepage Fora Klub Pożądanego Nasionka 2020 Zasady wymiany nasion – 2020

 • Posted In: Klub Pożądanego Nasionka 2020


 • Opiekun forum
  #36621

  Kochani,

  Klub Pożądanego Nasionka 2020 zaprasza wszystkich miłośników ogrodów do kolejnej wymiany nasion. Bawimy się do końca tego Świąt, czyli 26 grudnia.
  Tak jak w poprzednich latach jestem opiekunem akcji, wymiana odbywa się za pośrednictwem FORUM, a nasiona na koniec wysyłacie do mnie (Ankha na Forum). Kiedy już wszystkie przesyłki do mnie dotrą przepakuję je i wyślę paczuszki do każdego uczestnika.

  ZASADY WYMIANY:

  • Wymiana jest darmowa.

  • Wymieniamy tylko nasionka – nie sadzonki, nie cebulki.

  • Komunikujemy się za pomocą FORUM NaOgrodowej.pl w wątku pod tytułem Klub Pożądanego Nasionka 2020.

  • Osoby, które przygotowały swoje nasiona do wymiany, zakładają swój własny temat w wątku Klub Pożądanego Nasionka 2020 (najlepiej gdy tematem jest Wasz nick / imię) i wpisują na nim listę nasion, które mogą zaoferować i ile paczuszek każdej odmiany mają. O malejącej ilości nasion warto informować na bieżąco uczestników wymiany na swoim wątku.

  • Aby zamówić i otrzymać nasiona musicie „odwiedzić” wątki pozostałych uczestników na FORUM i zapisać tam swoją chęć ich przygarnięcia. UWAGA! Liczba zestawów jest zawsze określona i ograniczona, także przed zapisaniem się warto przeliczyć ile osób już się zgłosiło po interesujące nas nasionka – kto pierwszy, ten lepszy! W przypadku niejasności zawsze można zajrzeć do forum z lat poprzednich.

  • Na koniec akcji osoby oferujące nasionka pakują je do jednej koperty (wraz ze swoją kopertą zwrotną odpowiedniej wielkości z adresem i znaczkiem) i wysyłają na mój adres pocztowy – proszę w tej sprawie pisać maila na ankh@vp.pl

  • Ja jest odpowiedzialna za przepakowanie i rozsyłanie nasionek dalej – jestem centralą wymiany 😉

  • Po wyczerpaniu się zapasów nasion, każdy uczestnik wymiany robi listę osób, do których ma wysłać nasiona i przekazuje ją mi wraz z nasionkami (chociaż ja na bieżąco kontroluję cały temat, więc też trzymam rękę na pulsie).

  UWAGA 1! Bardzo proszę, aby koperta zwrotna była odpowiednio duża na nasionka, które zamówicie. W poprzednich latach zdarzało się, że niektórym musiałam bardzo mocno upychać nasionka, koperta robiła się nieforemna (za gruba) i dopłacałam do przesyłek. Nie zbankrutowałam i nie był to problem, ale weźcie to proszę pod uwagę.

  UWAGA 2! Ze względu na warunki atmosferyczne nasionka najlepiej pakować w koperty „bąbelkowe”. Nawet jeśli koperty zawilgotnieją lub będzie zimno, to nasionka dotrą do każdego w niezłej formie.

  W razie jakichkolwiek wątpliwości można się ze mną kontaktować mailowo – ankh@vp.pl

  ANIA

  Zapraszamy!

  P.S. Jeszcze mały dopisek w kwestii RODO – nie gromadzę Waszych adresów i danych osobowych. Koperty przesłane do mnie, gdzie widniejecie jako nadawcy, co roku wrzucam do niszczarki. Posiadam tylko listę mailingową z poprzednich lat, żeby móc Was powiadomić o nowej wymiance.


  Uczestnik
  #36666

  Hej, debiutuję na forum i w wymianie roślin i mam pytanie – ile nasion powinna mieścić paczuszka? Jest jakiś określony standard? 🙂


  Opiekun forum
  #36676

  Hej.
  Wszystko zależy jakie to są nasionka 🙂 Generalnie każdy decyduje sam. Ja bym proponowała np. drobny maczek ok. pół łyżeczki, ale już taka fasola, to raczej mała garść. Za to mało znane, wyjątkowe nasiona to czasami tylko kilka sztuk.
  A tak nie do końca serio, to świrków ogrodowych każda ilość zawsze cieszy 😀


  Uczestnik
  #36722

  Hej, a czy mogą to być nasionka, które sobie teraz zakupiłam i po prostu nie potrzebuję ich aż 200?;) Z pozbieranych z ogrodu mam tylko z 3-4 roślin 🙁


  Opiekun forum
  #36731

  Oczywiście. Jeśli masz nadmiar nasion, które miałyby się zmarnować, to czemu nie podzielić się nimi z innymi 🙂


  Uczestnik
  #36854

  Podpowiecie, jak najlepiej i w co, pakować porcje nasion?


  Uczestnik
  #36870

  Ja pakuje w papier (mam go sporo po niepotrzebnych dokumentach – po co kupować, jeśli można go zużyć ponownie), opisuję i zaklejam taśmą.
  Można też w woreczki strunowe, ale to mniej ekologiczne 🙂


  Uczestnik
  #36902

  @alinak różnie można pakować, są gotowe mini woreczki foliowe, strunowe, wkładasz karteczkę z napisem co zawierają i już. Tak chyba najszybciej, ale można także zrobić kopertki papierowe na nasiona z papieru z końcówek papierów do prezentów lub wydrukować z gotowych wzorów „prawdziwe” koperty na nasiona, wyciąć i skleić. Jak wpiszesz w przeglądarkę „seeds envelopes printable” pokaże się bardzo dużo wzorów. Można też kupić na Etsy.


  Uczestnik
  #36966

  Aniu, do kiedy trwa wymiana?


  Uczestnik
  #36967

  Bawimy się do końca tego Świąt, czyli 26 grudnia.


  Opiekun forum
  #37037

  Zgadza się – bawimy się do końca Świąt. Tak żeby można było w spokoju popakować paczuszki jak już szał świąteczny opadnie 😉


  Uczestnik
  #37044

  Hej dziewczyny:) tez jestem tu po raz pierwszy, gdzie znajde jakie nasionka sa dostępne, i gdzie mogę zaproponować swoje?:)


  Uczestnik
  #37055

  Iwona2008 witaj, wchodzisz w każdy z tematów (nazwany imieniem uczestniczki pod tym temate) i patrzysz co oferuje. 🙂 Zalecam patrzeć też na aktualizacje, które są na końcu, bo nasionka szybko się rozchodzą! 🙂 Pozdrawiam Janka


  Uczestnik
  #37080

  ok, dzieki:)


  Uczestnik
  #41737

  Czy w tym roku będzie wymiana nasion?

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 18)

Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.