Szklarnia

Homepage Fora W sadzie i warzywniku Szklarnia

• Opublikowany w: W sadzie i warzywniku

• Członek

Dzień dobry,

planuje zakup szklarni jeszcze tej jesieni. Czy ktoś mógłby mi doradzić jakąś firmę?

Uczestnik

Można też fajną zrobić samemu szklarnię jest to forma bardzo fajna i praktyczna. W większych przypadkach wychodzi taniej niż kupna szklarnia.

Uczestnik

Tej wiosny przerabiałem temat szklarni, a może bardziej konkretnie stawiałem tunel foliowy gdyż postanowiłem pobawić się trochę w uprawę krzewów owocowych, głównie sadzonki jeżyny i jagoda kamczacka. Tunel przyjechał do mnie w częściach, i bez instrukcji. Również takowa nie była dostępna w internecie. Budowa tunelu trwała ponad 2 tyg i wymagała ciagłego kontaktu telefonicznego ze sprzedawca. A dodam tylko że tunel ma 24×9 m i 4m wysoki, także całkiem spory Jego budowa to był po prostu koszmar. Dlatego przestroga dla innych aby zawsze przy tego projektach poprosić o schemat i jakas dokumentacje zjeciowa.

Uczestnik

Taka jeszcze ciekawostka. Na początku lata trzymałem swoje sadzonki borówki w tunelu. Przez pierwsze 2-3 tyg wiosny ten pomysł się sprawdził. Niestety im robiło się cieplej, tym rośliny się zaczęły wręcz parzyć. Efekt był taki że krzewy zaczęły schnąć na masową skalę i musiałem je wszystkie wyciągnąć z tunelu. Ot taka historia.

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)

Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.