Szklarnia

Homepage Fora W sadzie i warzywniku Szklarnia

 • Posted In: W sadzie i warzywniku


 • Członek
  #9610

  Dzień dobry,

  planuje zakup szklarni jeszcze tej jesieni. Czy ktoś mógłby mi doradzić jakąś firmę?


  Uczestnik
  #20001

  Można też fajną zrobić samemu szklarnię jest to forma bardzo fajna i praktyczna. W większych przypadkach wychodzi taniej niż kupna szklarnia.


  Uczestnik
  #20484

  Tej wiosny przerabiałem temat szklarni, a może bardziej konkretnie stawiałem tunel foliowy gdyż postanowiłem pobawić się trochę w uprawę krzewów owocowych, głównie sadzonki jeżyny i jagoda kamczacka. Tunel przyjechał do mnie w częściach, i bez instrukcji. Również takowa nie była dostępna w internecie. Budowa tunelu trwała ponad 2 tyg i wymagała ciagłego kontaktu telefonicznego ze sprzedawca. A dodam tylko że tunel ma 24×9 m i 4m wysoki, także całkiem spory Jego budowa to był po prostu koszmar. Dlatego przestroga dla innych aby zawsze przy tego projektach poprosić o schemat i jakas dokumentacje zjeciowa.


  Uczestnik
  #20515

  Taka jeszcze ciekawostka. Na początku lata trzymałem swoje sadzonki borówki w tunelu. Przez pierwsze 2-3 tyg wiosny ten pomysł się sprawdził. Niestety im robiło się cieplej, tym rośliny się zaczęły wręcz parzyć. Efekt był taki że krzewy zaczęły schnąć na masową skalę i musiałem je wszystkie wyciągnąć z tunelu. Ot taka historia.

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)

Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.