Forum Na Ogrodowej

Newsletter

Jeżeli chcesz odwołać subskrypcję kliknij tutaj

Twój Ogrodnik

forum

       
FORUM  >>  Zielony Kącik Badawczy 2017  >>  Krótko o kąciku
obserwuj wątek
wątek obserwuje 0 osób
Dodano 2017-03-22 g 11:15:35                        Cytuj

JolaP
Dołączył(a):
2012-05-15
Postów: 220

Hurra! Udało się. Nasiona w komplecikach już wczoraj spakowane trafiły na pocztę. Mam nadzieję, że teraz już poczta da radę szybko do Was dotrzeć.

 

Dla ogrodniczek z zestwu nr 3 mam, sama nie wiem, złą czy dobrą wiadomość. Musztardowca niestety brak (to chyba zła wiadomość). Ale w zamian mamy cykorię Cicoria Catalogna Puntarelle di Galantina - to chyba dobra wiadomość. Mam nadzieję, że dobrze będzie rosła w waszych ogrodach - zdjęcie w wątku zestawu nr 3.

Życzę udanych eksperymentów z roślinami i jak zwykle z niecierpliwością czekamy na informacje o uprawie, najlepiej na bieżąco. Zdjęcia bardzo mile widziane. Pozdrowienia!Dodano 2017-03-22 g 10:11:03                        Cytuj

ashe84
Dołączył(a):
2013-03-12
Postów: 5

Poczta u nas zawsze działała super, teraz brak listonoszy to i brak przesyłek na czas- istna masakra. U mnie szklarnia balkonowa gotowa na sezon, rzodkiewki synek posiał do skrzyenczek i rosną sobie na parapecie. Kilka rzeczy już posiałam czekamy w takim razie aż się poczta ogarnie :)Dodano 2017-03-16 g 10:28:35                        Cytuj

Mucia
Dołączył(a):
2017-03-02
Postów: 3

Ech ta poczta, co oni sobie myślą. Nas tu już rączki świeżbią i ciągle do skrzyki zaglądam czy nasionka już są UśmiechDodano 2017-03-14 g 16:07:46                        Cytuj

JolaP
Dołączył(a):
2012-05-15
Postów: 220

Kochane ogrodniczki,

Będzie trochę opóźnienia w wysyłce nasion - czekam jeszcze na nasionka wysłane do mnie od Kasi - będę je rozsyłać do was- zdaje się, że poczta zupełnie się nie przejmuje, że już trzeba zaczynać siewy. Miejmy nadzieję, że przesyłka dotrze do mnie lada moment. Trzymajcie kciuki!Dodano 2017-03-02 g 10:04:32                        Cytuj

JolaP
Dołączył(a):
2012-05-15
Postów: 220

Wraz z nadchodzącą wiosną zapraszamy osoby zainteresowane ogrodniczymi eksperymentami do wspólnych doświadczeń w ramach

Zielonego Kącika Badawczego. 

Zatem, jeśli jesteś eksperymentującym ogrodnikiem i lubisz dzielić się swoimi doświadczeniami , to mamy dla Ciebie ciekawą propozycję związaną z uprawą warzyw i kwiatów. Spośród bogatej oferty nasion wybraliśmy kilka obiecujących, jeszcze mało znanych odmian, które chcielibyśmy wspólnie przetestować. Czy sprawdzają się w uprawie, czy obficie plonują, jakie mają wymagania – na te pytania najlepiej odpowiedzieć sadząc je we własnym ogrodzie.


Jeśli chcesz zostać członkiem naszego zielonego zespołu badawczego i otrzymać za darmo zestaw nasion do testowania musisz:

1. wybrać najciekawszy dla Ciebie zestaw i zadeklarować swój udział w eksperymencie we właściwym wątku na naszym Forum,

2. wysiać nasiona w swoim ogrodzie

3. podzielić się na Forum swoimi doświadczeniami zdobywanymi w trakcie uprawy – koniecznie  publikuj zdjęcia z kolejnych etapów uprawy. 


Twoje spostrzeżenia z pewnością zainteresują wielu ogrodników amatorów – bo przecież trudno sprawdzić wszystko samodzielnie!

Uwaga - każdy badacz może zapisać się na jeden zestaw nasion.

Zestawy nasion do zbadania znajdują się w kolejnych wątkach. Każdy zestaw wyślemy do trzech zainteresowanych badaczy (co łącznie da nam 9 badaczy). Osoby chętne prosimy o wpisywanie się na naszym Forum pod wybranym zestawem. O przyznaniu zestawu decyduje kolejność zgłoszeń. 

odpowiedz

Aby dodać post zaloguj się lub jeśli nie posiadasz hasła zarejestruj się.

wydarzenia »

Od 11 do 20 listopada 2016 Ogród Botaniczny w Łodzi zaprasza na wystawę storczyków  więcej...

zwiedzanie ogrodów »

Jest to bez wątpienia największy i najbardziej znany ogród we Florencji. więcej...

konkurs

Do wygrania zestawy cebulek do wiosenego sadzenia więcej...