Newsletter

Jeżeli chcesz odwołać subskrypcję kliknij tutaj

Twój Ogrodnik

aqratnie.blogspot.com

Szyldy recyklingowe w stylu retro

Beata z bloga AQURATNIE jest od ponad 10 lat Qrą Domową z wyboru. Nie potrafi usiedzieć na miejscu. Cały czas odkrywa nowe metody rękodzieła w szerokim pojęciu.  Kilka lat temu, po kupnie starego domu z małym ogródkiem - odkryła także  w sobie miłość do jego uprawy.

Ponieważ początkowo w ogóle nie znałam się na roślinach, zdarzało mi się wyrwać Młode kiełkujące warzywka czy zioła  -myśląc , że to chwast.  Postanowiłam więc temu zaradzić, jak? Znaleźć sposób na oznakowanie  miejsc , w których będą one rosły. Stąd pomysł na :

 

 Szyldy recyklingowe w stylu retro

Szyldy w stylu retro.

 

KROK 1 - ZBIERAMY MATERIAŁY

Wielu z nas co jakiś czas odnawia w swoim ogrodzie drewnianą stolarkę. Warto, jeśli środek do konserwacji drewna znajduje się w puszce z cienkiej blachy nie wyrzucać jej - ponieważ właśnie ona posłuży nam do wycięcia szyldów w dowolnym (np. owalnym) kształcie. Jeśli nie posiadamy takiej puszki możemy użyć małych metalowych blaszek, które często są dostarczane w przesyłkach pocztowych. 

Dodatkowo do wykonania szyldów potrzebujemy: białą i brązową farbę akrylową, lakier wodny, lakier wodoodporny (ja korzystam z jachtowego) oraz klej do decoupage (można spróbować biurowego), klej uniwersalny (np.polimerowy), wydruk nazwy roślin na  serwetce (tylko na drukarce laserowej!) ,kolorową serwetkę, patyczki do szaszłyków, nożyczki, pędzle.

KROK 2

Blaszki do naszych szyldów malujemy kilkakrotnie białą farbą z obu stron, aż uzyskamy jednolity kolor. Wycinamy z serwetki napis i przyklejamy go klejem do decoupage.  Czekamy aż klej wyschnie, następnie całość lakierujemy kilka razy lakierem wodnym(akrylowym) aż do momentu uzyskania jednolitej powierzchni.

KROK 3

Klejem uniwersalnym (np. polimerowym) przyklejamy do tylnej części patyczek do szaszłyków, po wyschnięciu przyklejamy dociętą serwetkę, która oprócz walorów estetycznych dodatkowo zabezpieczy nam patyczek przed odklejeniem się. 

KROK 4

Gdy klej dobrze wyschnie na brzegach szyldów brązową farbą malujemy nieregularny szlaczek, całość delikatnie nakrapiamy farbą dla stworzenia stylu retro. Malujemy też patyczek.

KROK 5

Całość malujemy lakierem wodnym. Następnie malujemy lakierem wodoodpornym (np.jachtowym) - aby nasz szyld wytrzymał w ogrodzie rożne niedogodności pogodowe. Pozostawiamy go na jeden dzień do wyschnięcia. Tak przygotowane szyldy mogą razem z nami czekać do pierwszych nasadzeń. Powodzenia!!!

przeczytaj także

W tradycyjnym ogrodzie francuskim jest bujna i pachnąca roślinność

więcej...

Prawdziwa opowieść o tym, jak spełnić marzenie o własnym ogrodzie

więcej...

W ogrodzie kuchennym oraz ozdobnym rabaty wzniesione można zbudować z przeróżnych materiałów

więcej...

Rabaty podniesione to wielkie ułatwienie pracy w warzywniku

więcej...

Dziecięce marzenia spełnione na Boże Narodzenie

więcej...

komentarze

Kasik

 

2013-02-14

g 10:40:25

Świetny pomysł!

Agnieszka

 

2013-02-10

g 23:23:08

Piękne etykiety! Dziękuję za artykuł!!

dodaj komentarz

Aby dodać komentarz zaloguj się lub jeśli nie posiadasz hasła zarejestruj się.

katalog roślin »

Lilia 'Faith'
Lilium
więcej...

wydarzenia »

Od 11 do 20 listopada 2016 Ogród Botaniczny w Łodzi zaprasza na wystawę storczyków  więcej...

zwiedzanie ogrodów »

Jest to bez wątpienia największy i najbardziej znany ogród we Florencji. więcej...

konkurs

Do wygrania zestawy cebulek do wiosenego sadzenia więcej...


© 2015 copyright NaOgrodowej.pl | Tworzenie stron www: AR Jankowski.media.pl